Warsztaty masażu, spotkania

25.06.2020 4 łapy i 2 ręce – warsztat masażu relaksacyjnego dla psów 

Warsztat masażu relaksacyjnego „4 łapy i 2 ręce”

Zapraszamy psich opiekunów na warsztat poświęcony masażowi relaksacyjnemu psów.

Porozmawiamy o mocy dotyku, oddychaniu, budowaniu więzi z psem poprzez masaż, korzyściach masażu oraz przedstawię sekwencję masażu relaksującego.

Na warsztat uczestnicy są proszeni o przyniesienie maskotek psów, na których będą ćwiczyć masaż (warsztat bez udziału psów).

Dla uczestników będzie przygotowany skrypt.

Prowadząca: Anna Lechert – refleksolog, masażystka w Menehune. Zawsze podkreślam, że moja edukacja zaczęła się od szkoleń z masażu psów: m.in. seminarium Stephanie Kuster „Fizjo na 4 łapy” i „Masażu relaksacyjnego” Marty Muchy – Balcerek oraz pierwszych w Polsce warsztatów TTouch dla psów z Zuzanną Rybarczyk. Obecnie zgłębiam wiedzę z refleksologii dla psów. Prywatnie jestem opiekunką Indii, suni adoptowanej z Ciapkowa, która przeżyła ogromną transformację z nieśmiałej suczki do wspaniałego psa tropiącego w grupie tropiącej Bavaria Team pod okiem Małgorzaty Woźniak. W 2016 r. India otrzymała certyfikat użytkowości level 1 GAK 9, certyfikat psa tropiącego. Obecnie jest na psiej emeryturze.

25.06.2020, czwartek, godz. 18 – ok. 21

Udział max. 5 uczestników.

Cena: 150 PLN (wpisowe na listę uczestników 50 PLN)

27-28.06-2020 Masaż tajski – masaż twarzy i brzucha – warsztaty

Menehune-świadoma praca z ciałem wraz z Krzysztofem Szabatem zaprasza na dwudniowe warsztaty świadomej praca z ciałem, których przewodnim tematem będzie: masaż twarzy i brzucha w masażu tajskim.


Na szkoleniu nauczysz się:
Jak poprzez ruch i oddech możesz uwolnić się od wewnętrznego pośpiechu i niepokoju.
Nauczysz się masażu twarzy i brzucha poprzez symulację punktów, akupresurę, rozciąganie i subtelne , delikatne ruchy na mięśniach twarzy oraz brzucha.
Dla kogo jest ten warsztat? Dla wszystkich:) dla tych którzy dużo pracują i są w swojej głowie, dla tych którzy uprawiają sport i mają dużo napięć i kontuzji, dla zapracowanych, na urlopach wychowawczych, dla umysłów korporacyjnych, dla tych którzy mieli trudny czas i czują ze coś ich blokuje i spowalnia. Dla przyszłych terapeutów, psychologów, masażystów, dla tych wszystkich którzy chcą się nauczyć jak można odpocząć podczas dawania zabiegów, jak prawidłowo traktować nasze ciało i psyche, wykształcić w sobie głęboki pełen wyczucia dotyk i prawidłowe nawyki do pracy z ciałem. Uczymy się w nie krępujących ruchy ubraniach. Zabierz wygodny strój i mały miękki koc.

CENA UCZESTNICTWA 750PLN
Grupa max 8 osób.


Krzysztof Szabat – masażysta holistyczny, kręgarz, nauczyciel masażu tajskiego i japońskiego, trener świadomej pracy z ciałem. Od 20 lat medytujący, podróżnik głównie szlakiem Tybetańskich Lamów. Organizator wielu warsztatów swojego autorstwa, oraz nauczycieli z za granicy min: od 4 lat dr. Franka Kinslowa i Takashiego Yoshizawy. Nauczyciel w Szkole masażu „Anatomic” w Gdyni, gdzie prowadzi weekendowe warsztaty, wykłady, oraz od tego roku (pierwszą w Polsce) w systemie zaocznym roczną szkołę masażu tajskiego. Prelegent na wielu konferencjach m.i.n Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem – „Zango”. Na przełomie ostatnich 18 lat zdobywał praktyczną wiedzę pod okiem wielu nauczycieli min. takich jak: Takashi Yoshizawa, Pichest Boonthumme, Gunther Krueger, Maciej Dłuski, dr. Frank Kinslow, Ajarn Sinchai Sukparsert, Michael Ciosek, Chongkol Setthakorn. Przez 12 lat asystował Gunterowi Kruegerowi i uzyskał pozwolenie na uczenie w systemie Jivaka body & mind. Od 4 lat asystuje Takashiemu Yoshizawie w warszatach masażu tajskiego w Polsce. Zdobył trzeci stopień terapeutyczny w terapii „Yumeiho”. Współpracuje z wieloma prestiżowymi miejscami świadomej pracy z ciałem min: Teatrem Współczesnym w Krakowie, oraz „Menehune” w Pruszczu Gdańskim. Od trzech lat żyje zgodnie z naturą w małej wsi w Borach Tucholskich, gdzie prowadzi praktykę we własnym gabinecie.

Kilka słów od Krzysztofa Szabata:

Witajcie nowi i starzy przyjaciele. Na tym warsztacie chciałbym podzielić się z Wami głownie tym czego nauczyłem się od Gunthera Krugera i Chongkola Setthakorn, oraz Takashiego Yoshizawy. Podążam za ich metodami od wielu lat. Gunther nauczył mnie jak pracować sercem w sposób głęboki i pełen znaczenia. Pokazał wiele możliwości i inspiracji. Takashi jak pracować z ciałem w sposób lekki, nie męczący i bez wysiłkowy. Jego metody są odpoczynkiem a nie pracą, siłą grawitacji i biomechaniką a nie wymuszonym męczącym ruchem. Mogę polecić Wam ich wiedzę i mądrość, są niesamowite. Bardzo pomogły w życiu mnie i wielu moim przyjaciołom. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżę Wam esencję ich nauk.

Dawanie dotyku przyjaciołom i pacjentom to piękne działanie, ale w wielu przypadkach zapominamy o tym jak powinniśmy przy tym traktować nasze własne ciało i umysł. Będziemy uczyć się świadomej pracy z ciałem i oddechem. Prostych, ale skutecznych technik, takich które są najmniej inwazyjne i pozwalają nam zachować siłę i zdrowie, które nie powodują napięć w naszym ciele i kontuzji. Dlatego właśnie nazwałem ten warsztat „ochroną ciała i umysłu”. Nauczymy się jak poruszać naszym ciałem ekonomicznie, wydajnie i efektywnie.